Müköröm felépítése
4 féle műkörmöt különböztetünk meg:
- tip zselé (a zselé alá kerül a tip, természetes köröm megerősítése végett)
- épített zselé (az egész műköröm zseléből áll, amit sablon segítségével formázunk meg)
- tip porcelán (a porcelán alá tip kerül)
- épített porcelán (sablon segítségével építjük meg a porcelán körmöt)
A szabad széle lehet ovális, kocka illetve csúcsos 'karvaly'.
Jótanácsok, javaslatok
Műkörmöt mindig a munkánknak megfelelően válasszunk!
A szabadszél igazodjon az ujjunk, kezünk formájához. Egy széles körömre, nem esztétikus pl. a csúcsos karom, én arra inkább ovális vagy kocka körmöt készítek.
Letört a körmöd? Lehetőleg ne feszegesd, ne próbáld otthon 'megjavítani' mert még nagyobb kárt csinálsz, fordulj inkább szakemberhez ha nem letört, csak berepedt, akkor is fordulj azonnal körmösödhöz, mivel a repedésekbe víz jut, ahonnan nem tud elpárologni, kitünő táptalaj lesz a gombáknak.
A műköröm gombásodással jár? Nem! A jól elkészített köröm nem gombásodhat, csak ha elhanyagolják, nem mennek vissza összereszeltetni, stb. a köröm elkészítése után azért is kell visszamenni körmöshöz, hogy ellenőrizze a minőségét, esetleg a feljött részeket megjavítsa.
Válassz igazi szakembert körmösnek! Akik utcai csilli-villi ruhában dolgoznak, azoknak valószínűleg nincs sok munkájuk, mivel a körömépítés porral jár! Mi körmösök igyekszünk a dekoltázsunkat is takarni, mivel a reszeléssel járó por letelepszik a bőrünkre, ami eltömi a pórusainkat.
Alapanyagok:
Porcelán (Acryl)
Ez egy por-folyadék technikával készülő köröm. A folyadékkal (liquid) az acryl (porcelán) por feloldódik, jól formázható anyag lesz belőlük. Általában levegőre szárad, száradás után érdes felületet kapunk, ezért utolsó lépésként vagy színtelen lakkal, vagy fényt adó zselével befedjük.
Keménebb mint a zselé, de ugyanannira tartós. A természetes köröm primer-rel segítjük a porcelán jobb tapadását (vigyázat, a tipet oldja!). Csak természetes szőrű ecsettel lehet dolgozni, mivel a liquid feloldja a műanyag ecset szőrét.
Létezik Lassú vagy gyors kötésű porcelán.
Zselé (Gél)
Zselés anyagot viszünk fel a körömre, amit UV lámpa alatt megköttetünk. A megszilárduláskor a köröm 'bemelegedhet', ami adódhat abbol, hogy a természetes köröm vékony, vagy felvitt zselé réteg vastag. A megkötésnél egy ragacsos melléktermék képződik a köröm felszínén, ezt gél fixálóval letöröljük. Itt a primer helyett egy alapozózselét használok (Base&Bonding), amit a tipre is felviszek. Ez segíti a zselé feltapadását. A kész körmöt fényes zselével fedem be. Műanyag szőrű ecsettel dolgozunk.
Színek
Az idén a tengerész, valamint a fekete-fehér stílus a domináns, de ugyanugy trendi még a keki-rózsaszín összeállítás. A körmöd illeszkedjen ruhatáradhoz, tengerészhez lehet esetleg halványkék törtkagylóval 'magbolondított' francia, fekete-fehérhez a francia adja az alapot, egy kis fekete tűmintával, ezüst strasszal. Idén még mindig hódít a csillámos szabadszél.
Kiegészítés:
3D matrica
Kíváló minoségű, foliamentes, porcelán hatású matrica. 3D-s. Felhelyezése könnyű, tökéletes illeszkedik a köröm C ívéhez (nem válik fel). 20 féle különböző minta közül választhatsz.
Díszítés:
Díszítés terén kezd hódítani a porcelán virág. Kevesen csinálják, pedig nagyon feldobja az egyszínű körmöket.
Forma
Új divat a karvaly alakú köröm, de ez nem mindenkinek ál jól! (A kocka a legáltalánosabb, de visszatért az ovális körömvég).
Kázsmárk
(Mata Éva, 2013.07.23 16:58)